ProAkademi - Ana Sayfa      


Koçluk Çözümleri


Koçluk; kişilerin yaşamlarında, kariyerlerinde, işlerinde veya kuruluşlarında sıradışı sonuçlar elde etmeleri için yardım eden sürekli bir ortaklık ilişkisidir. Koçlar; danışanın doğal olarak yaratıcı ve becerikli olduğuna inanırlar, çözümleri ve stratejileri danışanın kendisinden edinirler. Koçun görevi, danışanın zaten sahip olduğu beceri, yetenek ve yaratıcılığı geliştirmek için destek sağlamaktır. 

ProAkademi olarak vizyonumuz, misyonumuz ve felsefemiz koçluk mesleği ile tamamen örtüşmektedir. Koçlar dinlemek, gözlemlemek ve danışanın bireysel ihtiyaçlarına uygun yaklaşımları belirlemek üzere eğitim almıştır. Profesyonel koçlar, danışanlarının özel ve mesleki yaşamlarında hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmış, sürekli bir ortaklık sağlarlar. Kişilere kendi performanslarını ve yaşam kalitelerini arttırmaları için yardımcı olurlar.

ProAkademi, kapsamına aldığı koçluk türleri çerçevesinde, kişilerin profesyonel yaşamlarında istedikleri sonuçları elde etmelerine ve sahip oldukları potansiyeli açığa çıkartarak performanslarını artırmalarına destek olan sürekli ortaklık ilişkileri kurar. Birebir veya grup koçluğu seçenekleri ile bireysel veya kurumsal çözümler sunar ve hep daha iyiye doğru iş ortaklarıyla birlikte hareket halindedir.

ProAkademi’nin kapsamına aldığı koçluk türleri:


İletişim / Sunum Koçluğu

İşinizi iyi biliyorsunuz ancak bunu göstermeniz de gerekiyor. Sözlü ve yazılı iletişiminizde performansınızı zirveye çıkartmanıza destek oluyoruz.

Performans Koçluğu

Hayatınız değişik bir dönemden geçiyor ve potansiyelinizi kullanmak, performansınızı artırmak için desteğe ihtiyacınız var. Sizi anlıyoruz ve yanınızdayız.

Eğitimci Koçluğu

Eğitimcisiniz, sürekli sahnedesiniz, üstelik iyisiniz ama daha iyi olmak istiyorunuz. Dışarıdan bakan bir göze ihtiyacınız var. Sizin için buradayız. Ya da yenisiniz, ama bu işi ciddiye alıyor, iyi olmak istiyorsunuz. Sizin için de varız.

Yönetici Koçluğu

Yeni yönetici oldunuz ya da görev değiştirdiniz, iş yükünüz ve çapı değişti, ya da siz değiştiniz... Yanınızda profesyonel bir dosta ihtiyacınız var.

Expat Koçluğu

Türkiye’de Expat olarak çalışıyorsunuz, firmanızda Expatlar var, ya da yurtdışında Expat olarak çalışacağınız belli oldu… Özellikle adaptasyon döneminde verimliliği arttırmak için profesyonel bir destek!

Satış Koçluğu

Satış alanında potansiyelinizi kullanmak, performansınızı artırmak için destek almak fark yaratıyor. Siz de faydalanmayı seçin ve farkı kendiniz deneyimleyin.

Organizasyon Koçluğu

Organizasyonların yönetimindesiniz, örneğin bir Sivil Toplum Kuruluşu... Daha iyiye götürmeniz için yardımınıza hazırız.